image description

Kurumsal Kimlik

Hizmetler

image description

Kurumsal Kimlik

Firma ve markalar için en önemli ajans hizmetlerinden biri de tabii ki kurumsal hizmetlerdir. Kurumsal hizmetlerin bir firma için önemi,reklam hizmeti almaktan çok daha fazladır. Çünkü kurumsal Ajans hizmeti sonrasında ortaya çıkacak olan tablo, uzun süre değişmeyecek (şirketin tüm iş hayatı boyunca) ve reklam hizmetleri de alınan kurumsal hizmet sonrasında oluşan tabloya öre şekillenecektir.

Kurumsal ajans hizmetleri için, şirketinizin kurumsal olan ve hedef kitle ile buluşan görünür, işitilir ve okunur her şeyin hazırlanması diyebiliriz. Kurumsal ajans hizmetleri, logonuzun tasarlanmasından sloganınıza ve sonraki süreçte alacağınız tüm reklam hizmetlerinin ana temasını veya da ana fikrinin oluşması olarak tanımlayabiliriz. Kurumsal ajans hizmetleri ciddi anlamda firmalar için önemli bir konu olduğu kadar, yoğun çalışma ve emek isteyen bir hizmettir.

Kurumsal ajans hizmetleri arasında en önemli konulardan biri de logo tasarımıdır. Çünkü logo tasarlandıktan sonra, hiç bir firma veya kuruluş logosunu değiştirmeyi düşünmez, ticari hayatı boyunca aynı logoyu kullanmak ister. Logo tasarlanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda ise kısaca şunları söyleyebiliriz. Firmanın bulunduğu sektör, Firmanın ismi ve hedef kitlesinin özellikleri. Bu 3 ana temayı tabii ki de derinleştirebiliriz ama başlangıç olarak atlanmaması gereken ve dikkate alınmak zorunda olan 3 konu olduğunu söyleyebiliriz.

Logo tasarlandıktan sonra ki süreçte ise slogan, simge, tüm reklam hizmetleri v.b. logo değişmeden yapılacağı ve logo yani kurumsal kimlik üzerinden ilerleyeceği için, bu 3 ana temaya dikkat etmek çok önemli.

Kurumsal ajans hizmetlerinden biri de ki bu bir tam ajans hizmetidir, bir firma veya kurumun, kurumsal hizmetleri arasında 2. sırada yer alan konu medya planlamasıdır. Hedeflerin belirlenmesinden reklam geri dönüşlerinin hesaplanması, hedef kitle/amaç/tepki gibi analizlerin planlanıp raporlanması v.b. hizmetler ise sonraki aşamada yer alır ve yine kurumsal ajans hizmetleri içerisinde önemli bir yer teşkil eder.

3 Reklam Tanıtım Organizasyon bünyesinde kurumsal ajans hizmeti alabilirsiniz. Yararlanabileceğiniz tüm ajans hizmetlerinin yanı sıra, sizinle birlikte büyümek isteyen bir ajans görüntüsündedir 3 Reklam. O yüzden, gelin firmanızın marka değerini beraber yükseltelim.